2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Msn ve Hotmail Çalışma Prensibi

arayista

Msn ve Hotmail Çalışma Prensibi

Mesaj gönderen arayista »

Aslında hayatımıza ilk olarak OS X Yosemite ile girmiş olan, ama iPhone ve iPad’lerde iOS 9.2 ile birlikte kullanılabilen Mail Drop’tan bahsediyoruz bu yazıda.

Mail Drop sayesinde e-posta ile yüksek boyutlu dosyalar gönderip almak çocuk oyuncağı haline geliyor. Ne bizim, ne de dosyaları alacak kişinin özel bir şeyler bilmesine ve yapmasına da gerek kalmıyor.

Özetle, hani iPhone’da fotoğrafları e-posta ile gönderirken “5 fotoğraf” limiti var dı ya?

E-posta ile büyük bir dosya, dosyalar veya bir klasör göndermek istediğimizde posta kutumuzun üst limitine takılmak çok can sıkıcı olabiliyor. Bunu aşmak için bazen fotoğrafları 5’er 5’er göndermek, ya da dosyaları farklı yerlere yükleyerek göndermek zorunda kalabiliyoruz.(Bakınız: Ücretsiz Olarak Büyük Boyutlu Dosyaları Nasıl Gönderebiliriz?)

İşte Mail Drop tam olarak bu konunda bir kolaylık sağlıyor. Normalde e-posta içerisine sığmayacak, kendimizin veya karşımızdakinin posta kutusunu şişirecek dosyaları kolayca gönderip almamıza yardımcı oluyor.

Göndermek istediğimiz dosyalar otomatik olarak iCloud’a yükleniyor, ve onlara ulaşmak için gereken özel bir bağlantı, e-postanın içerisine ekleniyor. Böylece kısıtlara takılmadan, başka servislerle uğraşmadan istediğimiz e-postayı göndermek mümkün olabiliyor.
İşin en güzel kısmı ise, alıcının iPhone, iPad veya Mac’i olmasına gerek yok. Gönderdiğimiz dosyaların indirilmesi için bir iCloud hesabı bile gerekmiyor.

Kaynak: