2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Coğrafya Öğretiminde Teknoloji Kullanımının Etkileri

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Coğrafya Öğretiminde Teknoloji Kullanımının Etkileri

Mesaj gönderen Ihsan »

COĞRAFYA ÖĞRETİMİNDE TEKNOLOJİ KULLANIMININ ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNİN ALGILARINA ETKİSİ

ÖZET

Bu çalışmanın amacı; coğrafya öğretiminde teknoloji kullanımının ortaöğretim öğrencilerinin algılarına etkisinin var olup olmadığını tespit etmektir. Araştırma grubunu Türkiye’nin İstanbul ili Bağcılar ilçesindeki özel ortaöğretim okulunun 2008–2009 öğretim yılında eğitim gören 16 kişilik 10. sınıf öğrencileri oluşturmuştur. Araştırmada 2 gruba ayrılmıştır. Birinci grup 9 kişiden oluşan deney gurubu olup coğrafya dersinde teknoloji kullandırılmayan diğeri ise 7 kişiden oluşan kontrol grubudur. Ön test-son test ve kontrol gruplu yarı deneysel model araştırma yöntemi olarak seçilmiştir. Araştırma amaçlı coğrafya konusu ile ilgili 15 soruluk ön test ve son test bukletleri hazırlanmış, araştırma gruplarına uygulanmış ve sonuçları istatistiki olarak değerlendirilmiştir. Araştırma bulgularına göre kontrol grubunda olan ve coğrafya öğretimi için teknoloji kullanılan öğrenciler son test sonuçlarına göre teknoloji kullanılmayana göre daha başarılı olmuşlardır. Sonuç olarak coğrafya öğretiminde teknoloji kullanımı istatistiki olarak anlamlı olacak biçimde coğrafi kavramları anlamada olumlu etkiler yaptığını göstermiştir.

İndir:

Kaynak: ... 1012000683
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"