2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Esen Yayınları 9. sınıf coğafya konu anlatımlı kitap çıkmıştır.

cumhurabay
Ettiği Teşekkür: 1
Aldığı Teşekkür: 7

Esen Yayınları 9. sınıf coğafya konu anlatımlı kitap çıkmıştır.

Mesaj gönderen cumhurabay »

Değerli arkadaşlar 2017 - 2018 Eğitim ve Öğretim yılı için çok emek vererek hazırlamış olduğum 9. sınıf konu anlatımlı kitabım piyasaya sunulmuştur.Yeni müfredata göre hazırladığım 9. sınıf konularından neler çıktı never girdi:

• Çıkan konular: İç ve dış kuvvetler
• Eklenen konular: Dünyanın Güneş Sistemindeki yeri, Türkiye’nin iklimi, Türkiye’de yerleşme
Kitapta;
• Yalın konu anlatımı
• Hepsi yeni konuyu çok iyi ifade edebilecek görseller
• Konu sonlarında neler öğrendik? adlı kısa özetler
• Konuya uygun; hissedilen sıcaklık, 80 günde devri alem, suni yağış, il sayılarının değişimi, Yeni Delhi’deki hava kirliliği gibi okuma parçaları
• Bir deniz mili nereden çıkmış, Ekvator çevresini Türkiye nüfusu kucaklayabilir mi? Jetlag, kuzey kutbu mu güney kutbumu daha soğuk gibi ilginizi çekebilecek kısa bilgiler
• Hangi kıtaya bakıyorum, izohipslerle yer şekillerini çiziyorum, hangi plaka hangi ilin gibi öğretici etkinlikler (69 adet etkinlik)
• Yeni duyup yeni göreceğiniz sorular içeren birçok test (toplam 57 test 615 soru )
• Konuyu içeren bulmacalar (9 adet)
• Çok zor olmayan kitap sonunda yazılı soruları (her dönem 2 toplam 4 adet)
• Kitap sonunda çok güzel haritalar
• Cevap anahtarları

Etkinlikler düzenlenirken kazanımlar dahilinde nasıl kalıcı bilgi verebilirim ilkesiyle kitabın kapağından son sayfasına kadar birşeyler öğretebilmeyi ilke edindim.
Yeni yayınladığımın kitabımın eğitim sistemimize, öğretmen arkadaşlarıma öğrencilere faydalı olması dileğimle…
Kitapla ilgili her tür olumlu ve olumsuz eleştriye açığım. amacım faydalı olmak
Bana cumhurabay@hotmail adresinden veya Facebook hesabımdan ulaşabilirsiniz.
[img]]