2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Japonya'da 6,8 büyüklüğünde deprem

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Mesaj gönderen Ihsan »

Japonya'nın kuzeydoğu kıyılarında 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Resim

Japon Meteoroloji Kurumu, merkez üssü başkent Tokyo'nun kuzeydoğusundaki Fukuşima olan depremin yerel saatle 05.22'de meydana geldiğini belirtti.

Yerin 10 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin ardından kurum tarafından tavsiye niteliğinde tsunami uyarısı yapıldı.

Depremin, 2011'deki sarsıntı ve ardından oluşan tsunaminin sızıntıya neden olduğu Fukuşima nükleer santralinin yakınlarında olduğu aktarıldı.

Japon devlet televizyonu NHK da bölgedeki Fukushima Dai-ichi nükleer enerji santralinin olası bir zarar ihtimali nedeniyle kontrol edildiğini kaydetti.

Japonya'da 11 Mart 2011'de meydana gelen deprem ve ardından oluşan tsunamide yaklaşık 19 bin kişi yaşamını yitirmişti. Deprem ve tsunami, Fukuşima santralinde radyoaktif sızıntıya yol açarak, Çernobil'den 25 yıl sonra dünyanın en büyük ikinci nükleer felaketine neden olmuştu.

Nükleer santral çevresindeki kentlerde yaşayan 100 bin kişi tahliye edilmişti.

11 Temmuz. 2014 Cuma

Kaynak:
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"