2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Nasa, uzayın en büyük fotoğrafını yayınladı

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Mesaj gönderen Ihsan »

Resim

Bugüne kadar gördüğünüz en büyük fotoğrafın ebatları nedir bilmiyoruz ama NASA’nın yayınladığı son fotoğrafla kıyaslandığında epey küçük kalacağı kesin.

NASA, 5 Ocak’ta Andromeda Galaksisi’nin 1,5 milyar piksellik fotoğrafını yayınladı. Bu, 69.536 x 22.230 pilsellik bir çözünürlük ve fotoğraf 4,3 GB’lık disk alanı demek! Daha iyi anlamanız için karşılaştırma yaparsak, bu çözünürlük; şu an kullanılan çoğu bilgisayar monitörü ve tv ekranındaki 1920×1080 full hd çözünürlüğün 36 kat fazlası anlamına geliyor.

En yakın komşu galaksinin bu devasa görüntüsü Hubble Uzay Teleskobu ile alındı. Fotoğraf, 411 farklı Hubble fotoğrafının birleştirilmesi ile oluşturuldu.

Bu fotoğrafı görüntülemeniz, devasa boyutlarından dolayı pek mümkün olmayabilir. Ancak merak ediyorsanız, daveachuk’ın hazırladığı Youtube videosunu izleyebilirsiniz. Bu size, 100 milyon yıldız ve 40 bin ışık yıllık devasa büyüklük hakkında fikir verecek. 4K’ya kadar olan çözünürlükleri mevcut olan videoyu ne kadar yüksek çözünürlükte izlerseniz, detayları o kadar iyi görebileceğinizi belirtelim.

dGgIo8fB5Zs

Videonun Diğer Çözünürlükleri İçin:

Kaynak: ... nladi.html
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"