2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Uzaylılar Tarafından Hiç Ziyaret Edildik mi?

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Mesaj gönderen Ihsan »

2001: A Space Odyssey filminde uzaylılar Ay’a insan ırkının hayatta kalıp uzayda adım atması halinde uyaracak bir “alarm” bırakıyorlardı.

Samanyolu’nun herhangi bir yerinde uzayda gezen uzaylılar varsa Güneş Sistemi’ni de ziyaret etmiş olmaları yönünde güçlü bir sav mevcut.

Savın nedeni, U of Chicago adlı boş kortta ilk nükleer reaktörü inşa eden (1942) İtalyan kökenli Amerikalı fizikçi Enrico Fermi.

Fermi, gökada “kendini çoğaltan araçlarla” araştırılabilir, dedi. Bir araç en yakın yıldıza gider, kaynakları kullanıp iki kopya üretir…

Bu tür uzay sondaları gökadaya bir virüs gibi “bulaşabilirdi”. Samanyolu’ndaki tüm yıldızlara gitmek sadece on milyonlarca yıl alırdı.

Dolayısıyla, Samanyolu’nun tüm gezegen sistemlerine gitmek, gökadanın var olduğu 10 milyar yılın sadece %0,1’ini alırdı.

“Fermi Paradoksu”: Samanyolu’nda uzaylılar varsa bize de gelmiş olmalılar. O halde, Enrico’nun ölümsüz sözüyle, “Neredeler?”

Bazılarına göre uzaylı yok çünkü biz yükselen iki medeniyetiz. Kozmik yalnızlığa, konuşacak kimseyi bulamamaya mahkumuz.

Diğer olasılıklar: Katil uzaylılar bizim gibi uzaya yeni açılan medeniyetleri yok ediyorlar VEYA onlara uzak “yeni doğanlar” bölgesindeyiz.

Ancak kanıt yokluğu, yokluğun kanıtı olmak zorunda değil. Uzaylılar Dünya’yı ziyaret ettiyse hava/coğrafi şartlar kanıtları silmiş olabilir.

2001’deki “monolit” gibi bir uzaylı kalıntısı bulmak için en olası yer, kanıtı çağlarca koruyabilecek “Ay” gibi ölü dünyalardır.

En dış gezegen yörüngesi içinde 200 milyar kere milyar kere milyar metreküp uzay alanı var. Henüz uzaylılar gelmedi, diyecek araştırmayı yapmadık.

Kaynak: bilenyok.com
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"