Coğrafya Dersi Senebaşı Zümresi Toplantı Tutanağı (2018-2019) 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018) 2016-2017 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Örneği 2017-2018 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri

Hasır Şapka Modelleri

ilovehuni88
Mesajlar: 22
Kayıt: Pzt Ara 14, 2015 4:32 pm

Hasır Şapka Modelleri

Mesaj gönderen ilovehuni88 » Prş Oca 28, 2016 10:09 am

Geçmişte şapkalar sosyal statüler, dini inançlar, meslekler ve yaşam tarzları hakkında bilgi veren, anlam yüklü sembol nesneler olmuştur. Sadece kullanılan şapkaları inceleyerek, bir toplumun kültürüyle ve yaşam tarzı ile ilgili çıkarımda bulunmak mümkündür.

Bir şapkanın yapım şekli, kullanılan malzeme o toplumun doğal kaynakları, yaşam biçimlerini ve manevi değerlerini anlatır. Eski Yunan'da şapkayı yoksullar, eski Roma'da ise tam tersine zenginler giyerdi.

Dilimizde Fötr şapka olarak bilinen şapkanın asıl adı Fedora'dır. Orijinal olarak bayanlar için tasarlanan bu şapka daha sonra erkekler tarafından tercih edilmekte idi. günümüzde Hollywood starlarının giymesi ile birlikte son yıllarda bayanların vazgeçilmez aksesuarı haline geldi.
Üye olmadığınız için bu linki göremiyorsunuz. Üye olmak için Tıklayınız.

Günümüzde şapkalar bir moda aksesuarı ve güneşten korunmak için fonksiyonel bir aksesuar olarak kullanılmakta. Sıcak yaz günlerinde tarzınızı tamamlamak için en iyi aksesuardır şapkalar. Hem yazın sıcağından korunmak hem de tarzınızı canlandırmak için kullanabilirsiniz. Klasik şapkalar, modern dokunuş ve tasarım ile birleşince hem stil dolu hem de fonksiyonel bir aksesuar halini alırlar.
Üye olmadığınız için bu linki göremiyorsunuz. Üye olmak için Tıklayınız.

Bu sezon Fedora şapkalar favori yaz aksesuarlarının başında geliyor. Birçok ünlü yıldız ve stil sahibi kişi bu trendi çok sık tercih ediyor. Bu yaz birbirinden güzel erkek ve bayan şapka çeşitleri karşımıza çıkıyor. Bu kocaman güneş şapkaları tatilcilerin ve sıcaktan korunmak isteyenlerin tercihi. Seyahatlerde, plajda, sahilde ve şirin yaz kasabalarında yanınızdan ayırmak istemiyeceksiniz. Hem tarz hem hafif olan bu şapkalar bükülebilir hasırdan üretilmiştir.


  • Rastgele Başlık
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj