2021-2022 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2021-2022 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Cam boyama hobisi

Cevapla
ilovehuni88
Mesajlar: 22
Kayıt: Pzt Ara 14, 2015 4:32 pm

Cam boyama hobisi

Mesaj gönderen ilovehuni88 »

Uzun zamandır boyama işine meraklıyım. En büyük hobilerimden birisi olmuş durumda. Hobi olarak başladığım boyama işini daha ileri seviyeye götürme istiyorum. Bu yüzden bu işten anlayanların bazı tavsiyelerine ihtiyacım var. Yardımcı olanlara gerçekten minnettar olurum.

Ben boyama işleminden sonra bazı objelere sprey vernik, bazılarına yat verniği, bazılarına su bazlı vernik kullanıyorum. Tekniğe, objeye göre değişiyor.

Özellikle ahşap kutu boyadıktan sonra su bazlı vernik ile vernikledikten sonra kuruyup kurumadığını kontrol için dokununca kurumuş gibi görünüyor ama kapağı kapatınca ve uzun bir süre kapalı kalınca açarken kapak yapışır gibi oluyor, açarken kolay açılmıyor. Bir kaç defada boya kalktı maalesef. :(

Rich marka su bazlı vernik kullanıyorum. Bundan yaklaşık 2 sene önce kursuna gittiğim dönemde hiç böylesi sorunla karşılaşmıyordum. Eskilerden kalma vernikte kullanmadım ki, bozulma ihtimalini düşüneyim.

Tepsi gibi birbirine temas etmeyen objeleri vernikleyince sorun yok. Bardak altlığı yapmıştım, uzunca bir süre kuruması için bekletip sonra bir araya koymuştum, geçenlerde elime aldım ki bazıları birbirine yapışmış, ayırırken resim zarar gördü. :( Çokta beğenmiştim oysaki....

Soruma gelince,

Sizlerde böyle şeyler oluyor mu? Bu yapışkanlığı nasıl önleyebilirim? Hangi marka vernik kullanıyorsunuz? Yaşadığım sorunlar verniktenmi yoksa başka bişeyden mi kaynaklanıyor?

Cevap verecek olan arkadaşlarına zaman ayırıp anlatacakları için şimdiden teşekkürler. :)

Umarım sorum cevapsız kalmaz.

Bu yazımı okuyupta, cevabı olduğu halde yorumsuz kalanlarada küserim. :)

Cevapla