2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Microsoft Oturum Açma

arayista

Microsoft Oturum Açma

Mesaj gönderen arayista »

Dünyanın en popüler e-posta servisleri arasında yer alan Microsoft‘un e-posta servisi yerini Outlook‘a bırakıyor.Hotmail tamamen kapatılarak yerini Outlook’a bıraktı.Şimdi sizlere yeni Hotmail’i yada yeni ismi ile Outlook’u detaylıca tanıtalım.Outlook’un nasıl kullanıldığını, Outlook özelliklerini ve yeniliklerini bu yazımızda bulabileceksiniz.

En önemli yeniliklerin başında ise sosyal ağlarla olan entegre çalışma sistemi geliyor. Buna göre Twitter ve Facebookile uyumlu hale getirilen yeni Hotmail, artık belirtilen sosyal ağlar aracılığıyla arkadaşlarınızdan gelen içerikleri de gösteriyor. Üstelik kişi online ise Windows Messenger ya da Facebook Messenger online uygulamalarıyla anlık konuşma başlatabilmeniz mümkün.

Microsoft tarafından 400 milyon dolara satın alınan sistemde ağırlıklı renk olarak mavi seçilmiş. Sade bir arayüzün hakim olduğu yeni tasarımda yazılar okunacak büyüklükte ve daha net. Sol menüde hızlı erişim için Gelen Kutusu, Gereksiz, Taslaklar gibi sekmeler yer alırken ana ekranda ise okuma bölgesi mevcut.

Diğer önemli güncelleme ise gelen kutusundaki e-postaların basın bülteni, sosyal ağ güncellemesi, aile, alışveriş gibi çeşitli kategoriler altında saklanabilmesi. Böylelikle daha sade ve düzenli yapı sağlayan yetkililer gelen mail’leri otomatik olarak ayırarak görüntü kirliliğinin de önüne geçiyor.

Microsoft’un -özellikle Windows 8 ile başlayan- markalaşma ve kurumsallaşma çalışmaları kapsamında fişi çekilen Hotmail kullanıcıları tüm bilgileriyle yeni sisteme otomatikman aktarılacak. Hotmail.com ise yeni yıla kadar kapatılacak.

Genel yapı olarak Windows 8 ile gelecek metro görünümünden esintiler taşıyan Outlook oldukça dinamik ve estetik şekilde hazırlanmış. Kullanıcıların istediği işlemi birkaç tıkla halledebilmesini sağlayan kolay kullanım ile beğeni alan servis şu an aktif olarak kullanılabiliyor.

Üst bölüme baktığımızda ise “Yeni” butonu dikkat çekiyor. Mail gönderme işlemini daha da kolaylaştırarak ön plana alan Microsoft, logonun hemen yanındaki araç sayesinde tek tıkla ileti yazılmasına olanak sağlıyor. Outlook ibaresinin yanındaki ok işaretine basmanız halinde ise Posta, Kişi, Takvim, Skydrive özel menüsü beliriyor.

Microsoft’un yıllardır Hotmail.com üzerinden verdiği e-posta servisi kapatılarak, bundan böyle Outlook.com üzerinden hizmete devam edecek.Windows grubundan genel menajer Brian Hall tarafından yapılan açıklamada artık tamamen kapanacağını ve Outlook.com adresi üzerinden hizmet verileceğini duyurdu.

Sağ üst köşede ise mesajlaşma, ayarlar ve yönetici paneli seçenekleri var. Bu kısımda dilerseniz diğer e-mail adreslerinizin ayarlarını yapabilir, renk seçeneğini değiştirebilir ya da hesap ayarları vasıtasıyla profilinizi düzenleyebilirsiniz.