2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Gizemli mesajın kaynağı uzaylılar mı?

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Mesaj gönderen Ihsan »

Resim

Bilim insanları, 14 yılda 10 defa saptanan enerji kaynağının dünya dışı bir medeniyetten gelmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

İlk olarak 2001 yılında saptanan ve o günden beri 10 kez daha belirlenen enerji kaynağı dünya dışı varlıklardan gelen bir mesaj olabilir mi?

Bu iddiayı göz önünde bulunduran bilim insanları, New Scientis'te yayınlanan araştırmalarında söz konusu enerji kaynağının içinde henüz çözülemeyen matamatiksel bir dizinin bulunabileceği ve bunun şifreli bir mesaj olabileceği olasılığı üzerinde duruyor.

Hawaii Üniversitesi akademisyenlerinden John Learned önderliğindeki çalışma bugüne kadar tespit edilen 10 iletinin tamamının tek bir numara dağılımı içerdiğine dikkat çekiyor ve bu iletinin arkasında zeki bir medeniyetin olabileceğini iddia ediyor.

Henüz araştırmanın başında olduğunu belirten ekip, söz konusu algoritmanın karmaşık yapısından dolayı net bir sonuca ulaşamadıklarını belirtiyor.

Kaynak: ntv.com.tr
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"