2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Telekomünikasyon borçları tek sayfada

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Mesaj gönderen Ihsan »

Resim

Haberleşme ve iletişim sektörüne ait borç ve alacaklar tek bir sayfadan kontrol edilebilecek. Bunun için e-devlet abonesi olmak gerekiyor.

Telekomünikasyon sektöründeki GSM, sabit telefon, internet, kablo TV, dijital TV platformu ve benzeri hizmetlere ait eski borçlar tek bir sayfadan görüntülenebilir hale geldi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK tarafından kabul edilen ‘Borç ve Alacak Bilgilerinin Sorgulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar’ yürürlüğe girdi.

Bu düzenlemede yer alan kişiye ait borçların görüntülenmesi sistemi de hayata geçirildi. Buna göre isteyen herkes e-devlet internet sitesi üzerinden her türlü iletişim ve telekomünikasyon borcunu tek sayfada görebilecek. Borç ve alacak bilgisi görüntülenecek şirketler arasında Turkcell, Avea, Vodafone, Turkcell Superonline, TTNET, Digiturk ve D-Smart gibi markalar bulunuyor.

Kullanıcıların yapması gereken tek şey e-devlet internet sitesine kişisel bilgileri ile girdikten sonra Mobil/Sabit/İnternet/Kablo TV/Uydu işletmecilerinden Borç ve Alacak Sorgulama sayfasına gitmeleri gerekiyor. Bu sayfada bütün işletmecilerin o kişiye ait abonelik durumları ve varsa borçları gösteriliyor.

Borç ve Alacak Sorgulama Sayfası: ... -sorgulama

Kaynak: BTK ve Al Jazeera
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"