2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

İkiz astronotlarla uzay deneyi

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Mesaj gönderen Ihsan »

Resim

ABD'li astronot Scott Kelly,, uzayda geçireceği bir yıl içinde gerçekleştireceği deneye başladı. Uluslararası Uzay İstasyonu'nu "eski evim" olarak tanımlayan Kelly, bu süre içinde bazı testlerden geçecek. Bu deney sayesinde uzayda uzun süre kalmanın insan vücudunu nasıl etkilediği belirlenecek.

Amerikalı astronot Scott Kelly, sıradışı bir görev için Uluslararası Uzay İstasyonu'nda. Kelly, 1 yıl sürecek bir deney için dünyanın yörüngesindeki istasyonda görevlendirildi.

Astronot uzayda geçireceği bu süre içinde bazı testlerden geçirilecek, Dünya'da kalan ikiz kardeşi astronot Mark Kelly de aynı testlere tabii tutulacak. Mark Kelly aynı zamanda fiziksel deney ve analiz kontrolünde görev alacak.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) sonuçları karşılaştırarak, uzun bir süre uzayda kalmanın insan vücudunu nasıl etkilediğini tespit etmeye çalışacak.

Scott Kelly, 27 Mart'ta Kazakistan'dan Rus Soyuz uzay aracı ile ISS'e gönderilmişti. NASA uzayda astronotları ilk kez bu kadar uzun süre tutacak.

Kaynak: ntv.com.tr
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"