2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

NASA Dünya'nın güzelliğini sundu

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Mesaj gönderen Ihsan »

Resim
Aden Körfezi ve Afrika Boynuzu üzerinde uçan Avrupa Uzay Ajansı (ESA) aracındaki astronot Samantha Cristoforetti bu fotoğrafı Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan çekti

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA "Dünya Günü" dolayısıyla gezegenimizin bir dizi fotoğrafını yayımladı.

İşte son bir yıl içinde uydulardan, araştırma uçaklarından, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki astronotların gözünden dünyanın görünüşü:

Resim
NASA astronotu Reid Wiseman'ın Dünya'ya dönüşe hazırlanırken gönderdiği ABD'deki Yellowstone Ulusal Parkı

Resim
NASA'nın Terra uydusu 20 Mart 2015'te Kuzey Kutbu üzerinde güneş tutulmasının bulutlara yansımasını görüntüledi

Resim
Uluslararası Uzay İstasyonu'nundaki uçuş mühendisi Barry Wilmore'un objektifinden, 7 Aralık 2014'te Büyük Göller ve ABD'nin merkez bölgelerinin gece görünüşü

Resim
Kuzey Işıkları'nın içinden geçiş - Avrupa Uzay İstasyonu astronotlarından Alexander Gerst, bu fotoğrafı 29 Ağustos 2014'te göndermişti

Resim
Yine Alexander Gerst'in objektifinden Kuzey Afrika'nın rüzgarlı vadileri. Tarih 6 Temmuz 2014

Resim
Isınan hava Grönland'daki buzullarda karları ve buzları eritiyor ve bu sular buzulların yüzeyinde koyu mavi göller halinde birikiyor

Resim
Avustralya'nın kuzeybatısındaki Büyük Kum Çölü'ndeki kum tepelerinin hareketleri

Resim
İspanya ve Portekiz'de gece. İberya yarımadasının tamamını kapsayan bu görüntü 26 Temmuz 2014 tarihine ait

Kaynak: bbc.co.uk/turkce
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"