2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Yeni Maarif Modeli coğrafya müredatın

semscoban
Ettiği Teşekkür: 6

Yeni Maarif Modeli coğrafya müredatın

Mesaj gönderen semscoban »

Arkadaşlar yeni Maarif Modeli coğrafya müredatını incelen oldu mu?
Ben inceledim. Gödüğüm kadarıyla
Paralel/meridyen enlem boylam
Dünyanın şekli hareketlerii
Atmosfer ve özellikleri
İç kuvvetler (tümü)
Dış kuvvetler (tümü)
Kaldırılmış. Bazıları yerşekilleri başlığı altında verilmiş. Ama sadece akarsuyu düşünün. 20 ye yakın terim ve 20 civarında şekil var
Yer şekilleri başlığı altında mümkün mü?
Paralel meridyen anlatmadan harita anlatılır mı?
Atmosfer anlatılmadan ve eksen eğikliği yıllık hareket anlatılmadan iklimler anlatılır mı?
Yıllardır bölgeleri 7 coğrafi bölge anlatılmıyor. Yerine çok saçma bir bölge tanımı getirmişler ki evlere şenlik. İçine ettiğim bölge deseniz bu tanıma göre doğru çıkıyor. Böyle bilimsellik olur mu?
Devlet TV lerinde bile hava durumu 7 coğrafi bölge ile anlatılırken bizim öğrenciler yıllardır okumuyor.
Eleştirecek çok konu var. Ben burada eleştiri ararken eski tarihli yazıları gördüm üzüldüm.
Bu gidişle üniversite sınavında soru sayısı daha da düşer. Hatta sormazlar.
Belediyeler tarım arazilerini yerleşime açar, riskli alanı imara açar. Sulak alanlar hoyratça yok edilir. Bunlara kimse ses çıkarmaz.
Yazık. Acıyorum.